Akupunktura jest środkiem wspomagający leczenie nerwicy. Działanie antystresowe akupunktury jest znane od wielu lat. Według tradycyjnej medycyny chińskiej odpowiednia stymulacja punktów akupunkturowych przez specjalistę może przynosić poprawę w zakresie zdrowia somatycznego i psychicznego. Dzieje się to za pomocą wpływu na regulację neuroprzekaźników i hormonów, takich jak endorfiny, serotonina i kortyzol, które odgrywają rolę w regulacji nastroju, lęku i stresu. Właśnie dlatego stymulacja określonych punktów akupunkturowych, pomaga w łagodzeniu objawów nerwicy, takich jak niepokój, napięcie, trudności z koncentracją i zaburzenia snu.
W leczeniu bezsenności wykorzystujemy akupunkturę ogólną i uszną. Uciskane punkty zależą głównie od sytuacji klinicznej i stylu akupunktury. Dodatkowo dzięki akupunkturze możemy liczyć na poprawienie samopoczucia oraz ogólnego stanu zdrowia. Dla wielu pacjentów jest to trwałe rozwiązanie problemu z bezsennością. Jeśli cierpisz na problemy że snem, w MTS Holistic Therapy możemy znaleźć metodę, która pomoże Ci uporać się z tym problemem.
Zespół jelita drażliwego (IBS) to przewlekła choroba układu pokarmowego, charakteryzująca się objawami takimi jak ból brzucha, wzdęcia, nieregularne wypróżnienia (zaparcia lub biegunki) oraz zmiany w konsystencji stolca. Akupunktura może wpływać na układ nerwowy, w tym na układ autonomiczny, który reguluje funkcje jelitowe. Stymulacja odpowiednich punktów akupunkturowych może wpływać na przekaźniki nerwowe i zmniejszać nadreaktywność jelit, co może łagodzić objawy IBS.
Przyczyny kołatania serca mogą być różne, takie jak stres, nadmierne spożycie kofeiny, palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu, choroby serca, nadczynność tarczycy czy niektóre leki. Akupunktura może pomóc w łagodzeniu objawów kołatania serca poprzez wpływ na układ nerwowy, regulację funkcji serca oraz redukcję stresu. Ma wyraźny wpływ na układ autonomiczny, który kontroluje funkcje serca, takie jak rytm serca. Stymulacja odpowiednich punktów akupunkturowych może pomóc w równoważeniu działania układu współczulnego i przywspółczulnego, co może wpływać na regulację rytmu serca.