Rehabilitacja kończyny dolnej
Odczuwasz przewlekły ból spowodowany starymi urazami bądź zmianami zwyrodnieniowymi?
Borykasz się ze świeżym urazem lub bólem wynikającym z przeciążeń?
Jesteś przed lub po zabiegu i potrzebujesz szybszego powrotu do sprawności?
Nasza oferta rehabilitacji schorzeń w obrębie kończyny dolnej jest skierowana do osób po urazach świeżych i przewlekłych, w przeciążeniach, jak i w daleko posuniętych zmianach zwyrodnieniowych w obrębie biodra, kolana czy stawu skokowego.
Jakie najczęstsze schorzenia w obrębie kończyny dolnej leczymy?


Biodro
- Konflikt panewkowo – udowy
- Terapia przed operacją wszczepienia endoprotezy i po niej
Kolanowy
- Kolano skoczka – tendinopatia więzadła właściwego
- Konflikt rzepkowo – udowy / boczne przyparcie rzepki
- Terapia przed i po artroskopii stawu kolanowego, rekonstrukcji ACL, usunięciu łąkotki
Staw skokowy
- Skręcenie stawu skokowego
- Zerwanie torebki stawowej
- Rozcięgno podeszwowe – zmiany przeciążeniowe i tendinopatie
- Ostroga piętowa
- Zapalenie ścięgna Achillesa
Co nas wyróżnia?
- Jesteśmy gabinetem, który wdraża podejście według najnowszych standardów – dopasowujemy czas i metody terapii do indywidualnych potrzeb pacjenta.
- Wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia rehabilitacji – wspieramy klasyczne metody manualne, nowoczesną fizykoterapią i medycyną niekonwencjonalną
- Przez brak odgórnych założeń, w trakcie leczenia możemy modyfikować metody, by dobrać najskuteczniejsze sposoby leczenia.
Wykorzystujemy techniki fizykalne, jak:
- Fala radiowa Indiba
- Fala uderzeniowa
- Laser wysokoenergetyczny
- Elektrostymulacja
- Elektroliza EPTE – najnowsza technologia, pozwalająca uniknąć 90% operacji kolan
- Szyna CPM
- Kriokompresja
Stosujemy techniki manualne, jak:
- Terapia manualna tkanek miękkich i twardych
- Mobilizacje
- Pinoterapia
Dodajemy techniki naturopatyczne, jak:
- Igłoterapia
- Pijawki lekarskie
- Akupunktura (dr Tan, Yamamoto)
Pozostałe usługi

Dokucza Ci ból w kończynie dolnej?
W zależności od tego w jakim to stawie: kolanowym, biodrowym, czy skokowym, dobierzemy właściwą metodę do pracy nad jego złagodzeniem.
FAQ
Diagnozę problemu warto rozpocząć od zrobienia USG, dzięki czemu precyzyjnie może zostać dobrane leczenie. Opisany ból często wynika z przeciążenia, gdzie pojawia się objaw kolana skoczka, który można złagodzić, stosując terapię manualną, igłoterapię oraz falę uderzeniową i radiową. Zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy.
Rozpoczęcie rehabilitacji skręconego stawu skokowego zależy od stopnia i rodzaju skręcenia. Jeśli badanie obrazowe nie wykazało żadnych cech złamania, rehabilitację możemy rozpocząć jak najszybciej. Zapraszamy do MTS Holistic Therapy, pomożemy przywrócić sprawność nogi.
Pierwszym krokiem jest wykonanie USG, aby ustalić jak rozległy jest uraz. Następnie możemy wykonać zabieg z wykorzystaniem fali radiowej lub igłoterapii, w celu usunięcia krwiaka. Na wskazaną dolegliwość oferujemy również pijawki lekarskiej, gdzie często już po dwóch zabiegach widoczne są oczekiwane efekty, a dolegliwości bólowe ustępują.
W naszej ofercie znajdują się zabiegi, które są dedykowane na wskazany problem. Należy rozpocząć terapię od fali radiowej Indiba, która wykazuje wysoką skuteczność. Oprócz tego proces rehabilitacji warto wspomóc technikami terapii manualnej oraz igłoterapii. Po proponowanych zabiegach będzie można przejść do etapu usprawniania. Zapewniamy komfort podczas zabiegów oraz szybki powrót do oczekiwanej sprawności.
Warto wiedzieć
FIZJOporadnik
Rehabilitacja kończyny dolnej
Rehabilitacja kończyny dolnej jest niezwykle ważna w leczeniu różnych schorzeń, takich jak urazy sportowe, artroza stawów, dysfunkcje neurologiczne czy pooperacyjne rekonstrukcje. Poprzez zastosowanie specjalistycznych ćwiczeń, terapia pozwala na wzmocnienie mięśni, poprawę równowagi, koordynacji ruchowej i zakresu ruchu. Efekty rehabilitacji obejmują zmniejszenie bólu, przywrócenie mobilności, poprawę chodu i zwiększenie niezależności w codziennych czynnościach. Niezależnie od przyczyny schorzenia, rehabilitacja kończyny dolnej jest kluczowym narzędziem przy powrocie do aktywności, przywracając jakość życia i umożliwiając pełne uczestnictwo w codziennych zajęciach i hobby.