W czym pomaga elektroliza EPTE?

Tendinopatia często dotyka osoby, które długotrwale powtarzają te same czynności. Jest to patologiczne schorzenie, które wywołuje zapalenie ścięgien. Cechuje się ostrym bólem, powstawaniem obrzęków oraz zdecydowanym ograniczeniem ruchomości. Tedinopatii sprzyja praca fizyczna w wymuszonej pozycji ciała oraz wiek. Elektroliza EPTE to innowacyjny rodzaj terapii, który może skutecznie pomóc w rozwiązaniu tego problemu. 

Czym jest elektroliza EPTE?

EPTE jest urządzeniem elektromedycznym, które wykorzystuje zdrowotne działanie mikroprądów galwanicznych aplikowanych za pomocą igły do akupunktury bezpośrednio na uszkodzone ścięgno. W ten sposób inicjuje się proces elektrolizy w uszkodzonym miejscu – następuje konwersja soli i wody do wodoru, chlorku oraz wodorotlenku sodu. To właśnie wodorotlenek sodu jest odpowiedzialny za pobudzenie odpowiedzi immunologicznej organizmu i stymuluje tkanki do naturalnej regeneracji. Specjalista obsługujący urządzenie elektromagnetyczne kontroluje wysyłane bodźce i wywołuje kontrolowane zapalenie, które jest niezbędne do skutecznego wyleczenia tendinopatii. Mikroprądy przez niską intensywność nie są przeważnie odczuwalne przez pacjenta. 

Zalety terapii EPTE

Do jednych z zalet terapii przezskórnej EPTE należy bezpośredni wpływ na uszkodzoną tkankę. To zapewnia lepsze wyniki w krótszym czasie – pełna rekonwalescencja wynosi zaledwie kilka tygodni. EPTE zapewnia większą poprawę stanu zdrowia niż w przypadku standardowych technik oraz pomaga szybciej wyleczyć pacjentów z tendinopatii bez konieczności terapii farmakologicznej. Zabieg jest stosunkowo mało bolesny i skutecznie rozwiązuje rozwijające się dolegliwości. 

Elektroliza EPTE – wskazania

Elektroliza EPTE powoduje mikrouszkodzenia tkanki w sposób, żeby mogła się ona samodzielnie zregenerować na nowo. Seria zabiegów wykonana w profesjonalnym gabinecie pomaga uśmierzyć ból oraz skutecznie zwiększa zakres dostępnego ruchu. Metoda jest odpowiednia do leczenia schorzeń w obrębie ścięgna Achillesa, czy ścięgna mięśnia nadgrzebienowego. Pomaga także przy okazji więzadła właściwego rzepki, łokcia tenisisty, rozcięgna podeszwowego, mięśni kulszowo-goleniowych, okolic kości łonowej. Przeciwwskazania obejmują między innymi rozrusznik serca, ciążę, nowotwór, zmiany skórne. 

Jak zwiększyć efekty leczenia?

EPTE to nowoczesna technika poparta licznymi pozytywnymi dowodami klinicznymi, wykorzystywana od ponad 10 lat w wielu profesjonalnych klinikach w Europie i na świecie. Leczenie za pomocą elektrolizy przezskórnej jest najbardziej skuteczne, kiedy jest poparte regularnymi ćwiczeniami ekscentrycznymi. W ciągu zaledwie 48 godzin po wykonanym zabiegu pacjent odzyskuje zakres ruchu, a ból jest wyraźnie łagodniejszy. W celu zwiększenia pozytywnych rezultatów warto skonsultować się z lekarzem oraz fizjoterapeutą, którzy mogą zalecić powtórzenie elektrolizy przezskórnej. Warto także samodzielnie dbać o zmienność ruchu oraz utrzymanie zdrowej pozycji ciała, aby nie dopuścić do przeciążenia, urazów oraz innych schorzeń w obrębie ścięgien. 

Przewiń do góry